Akmercan Gaz Doğalgaz

Şirket Profili

Akmercangaz, AKMERCAN Şirketler Grubuna bağlı Adıyaman Doğal Gaz Dağıtım lisans bölgesindeki şirketidir.

01-12-2006 tarihinde EPDK tarafından yapılan doğalgaz dağıtım lisansı ihalesi ile Adıyaman Merkez, Besni, Kahta ve Gölbaşı şehirlerinden oluşan doğalgaz dağıtım ihalesi Akmercangaz yükümlülüğüne girmiştir. 27-06-2007 tarihi ve DAG/1238-7/156 lisans numarası ile EPDK`dan aldığı kapsamında doğalgaz dağıtım lisansı kapsamında Doğalgaz alt yapı çalışmalarına başlamıştır. Doğalgaz dağıtım bölgesinde 31.12.2011 tarihi itibariyle 38 KM çelik, 476 KM Polietilen olmak üzere toplam 514 KM doğalgaz alt yapı yatırımını tamamlanmıştır. Aynı tarih itibari ile toplam abone sayısı 20.000 BBS`dir. Yapılan yatırımlar kapsamında 50.000 BBS potansiyeline sahip doğalgaz yatırımı tamamlanmıştır.

Misyonumuz

Enerji alanında ve doğalgaz dağıtım hizmeti verdiğimiz Adıyaman ilinde; insana, çevreye ve hukuka saygılı çalışmayı kendine felsefe edinmiş, teknolojinin tüm imkânlarını "Daha İyi Nasıl Yapabilirim?" hedefi için seferber eden bir ekiple, müşteri kitlemiz olan doğalgaz kullanıcılarına kusursuz hizmet sunmaktır.

Vizyonumuz

Kalkınma yolunda hızlı adımlarla yol alan Güneydoğu bölgesinin güzide şehri Adıyaman’ın bu çabasına katkıda bulunacak; Temiz bir çevre ve ucuz enerji temini için, doğalgazın kullanıma sunulmasına aracılık etmektir.

Değerlerimiz

Kurumsallık
Sürdürülebilirlik
Paydaş odaklılık
Kaliteli hizmet
Bilgi