HABERLER/DUYURULAR

18
Ocak

Kahta, Doğalgazla Buluştu!

Akmercan Gaz tarafından dağıtımı yapılan ve Adıyaman Merkez, Gölbaşı ve Besni İlçesinden sonra Kahta İlçesi 08.09.2012 tarihinden itibaren Doğalgaz`la buluştu. 

Kahta ilçesine Doğal Gaz verme ve Müşteri hizmetleri merkezi açılış törenin , Adıyaman Valisi Mahmut DEMİRTAŞ, AKP Grup Başkan vekili ve Adıyaman milletvekili Ahmet Aydın, Adıyaman belediye başkanı Necip BÜYÜKASLAN, Kahta Kaymakamı Metin ESEN, Kahta Belediye başkanı Yusuf TURANLI, Akmercan Şirketler grubu İcar Kurulu Başkanı Gazi AKMERCAN, Akmercangaz Genel Müdürü Yunus KESGİN ve Kahtalı vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.

Törenin açılış konuşması Akmercan Gaz Genel Müdürü Yunus KESGİN yapyı. Kesgin konuşmasında, " Adıyaman Merkez, Besni, Gölbaşı ve Kahta ilçelerinde bugüne kadar yapılan toplam yatırım miktarı 28 Milyon Dolar olarak gerçekleşmiştir. Bu kapsamda 4 adet RMS-A, 52 km Çelik hat, 817 km Polietilen hat, 13.000 adet Servis Kutusu montajı yapılmış ve 78 Bin 500 konuta doğalgaz hizmeti götürülmüştür. Bugün itibariyle abone sayımız 28 Bin 500 dür.

Doğalgaz kullanımının yaygınlaşmasıyla insanlarımızın yaşamları kalite ve konforları yükselecek ve aile bütçelerine katkı sağlayacaktır. Ayrıca, doğalgazın yaygınlaşmasındaki verilen hizmetler, işsizliği azaltacak ve yeni iş alanları yaratarak istihdamı artıracaktır. Böylelikle ilçe ekonomisi de canlanacaktır" dedi.

Yapılan protokol konuşmaları sonrasında, Kahtaya doğal gaz verme töreni Doğal gaz meşalesi yakılarak gerçekleştirilmiş ve akabinde Kahta abone merkezinin açılışı yapılmış ve hayırlı hizmetlerin devamı temennisiyle tören son bulmuştur.