HABERLER/DUYURULAR

18
Ocak

Besni`de Doğalgaz EğitimToplantısı

Besni`de Akmercangaz Doğalgaz yetkililerince oluşabilecek doğalgaz felaketlerine karşı itfaiye ve sağlık ekiplerinin müdahalede bulunması yönünde eğitim toplantısı yapıldı.

Besni Belediyesi toplantı salonunda yapılan eğitim toplantısına, Akmercangaz Doğalgaz Adıyaman Bölge Müdürü, Besni Belediyesi İtfaiye ekipleri ve 112 Sağlık ekipleri katıldı.

Toplantıda doğalgaz hatlarında çıkabilecek yangınlara ve zehirlenmelere karşı sağlık ekipleri ve itfaiye ekipleri bilgilendirildi. Akmercangaz yetkilisi şunları kaydetti:

"Binalardaki doğalgaz vanalarının olası bir yangında veya gaz kaçırma olayında nasıl kapatılacağını abonelerimize anlatıyoruz. Müdahale edilemeyecek durumlarda ise 187 Acil doğalgaz ekiplerini aramalarını söylüyoruz. Olası bir yangında bizim görevimiz çevre güvenliğini emniyet altına almak ve yanıcı maddeyi oradan uzaklaştırmak. Ayrıca evlerin içindeki doğalgaz bir üfürük kadar tehlikelidir. Çünkü basınç sürekli düşürülerek evlere kadar gidiyor ve bunun sonucunda tehlikenin de ölçüsü düşmüş oluyor. Doğalgazın yanma olasılığı diğer maddelerin yanma olasılığından daha azdır. Ayrıca doğalgaz depolanmış bir yanıcı madde değildir kömür ve benzeri olaylara karşı daha az tehlikesi vardır, vanayı kapatırsınız içerideki gaz yanana kadardır tehlikesi vana kapatıldıktan sonra gaz kesilir ve yangın durur. Her yangın tehlike arz eder ama müdahale zamanında yapılırsa sorun olmaz."